Reiki Meistras

Bioenergetikas Eugenijus Šileika

Svorio korekcija

Antsvoris – tai mąstymo padarinys. Abu galima keisti

Per didelis arba per mažas svoris – bene labiausiai paplitęs veiksnys, trukdantis žmogui įgyti daugiau pasitikėjimo savimi. Kodėl svoris toks nereguliarus? Kodėl dietos ir badavimai neduoda norimo rezultato arba padeda tik laikinai? Kodėl vieni valgo viską, nevaržydami savęs, ir išlieka liekni, o kiti, regis, vien žiūrėdami į maistą priauga svorio..?

Kiekvienas atvejis yra individualus ir reikalauja individualaus požiūrio į problemos sprendimą. Nėra vieno šablono ar vieno recepto visiems.

Tačiau esu įsitikinęs: išsprendę psichologines ir fiziologines problemas, jūs galėsite valgyti viską irišlaikyti norimą kūno formą.

Kokios yra dažniausiai pasitaikančios svorio didėjimo priežastys? Štai keletas iš jų.

Visi mes norime būti gražūs ir sveiki, turtingi ir laimingi, mylimi ir sėkmingi, bet iš tikrųjų esame tokie, kokia yra mūsų pasąmonė, mūsų vidinis Aš.

Įvairiausi vidiniai trukdžiai neleidžia mums būti tokiems, kokie norime būti. Šie trukdžiai randasi iš mūsų pačių susikurto nepasitenkinimo savimi arba kitų įdiegtų stereotipų, kas yra gerai, o kas blogai (o tai nebūtinai yra teisinga).

Oficialioji medicina pripažįsta, kad 2/3 susirgimų yra psichosomatinio pobūdžio, t. y. kad mūsų psichika formuoja mūsųfizinį kūną. Tai reiškia, kad viena iš priežasčių, kodėl mes priaugame daugiau svorio negu reikia, yra mūsų mąstymas.

Kita priežastis, lemianti  padidėjusį svorį, gali būti mūsų energetiniame kūne esantys sutrikimai. Visose dvasinėse mokyklose, kaip antai jogų, budistų, daosų, teigiama, kad eterinis kūnas (aura) yra pirmoje vietoje pagal svarbumą, o fizinis kūnas – tai viso labo mūsų auros, mūsų pasąmonės atspindys.

Aura maitinasi iš energetinių srautų. Jeigu jie gerai funkcionuoja, fiziniam kūnui reikia nedaug maisto. Tai reiškia,kad žmogus tiesiog valgo tiek, kiek reikia, kad gyventų, o ne gyvena, kad valgytų. Maistas su savo energetine verte tik papildo eterinį kūną vienos ar kitos rūšies energija. Tačiau atsiradus kokioms nors energetinėms priežastims, trukdančioms eteriniam kūnui pasiimti energijos iš Visatos, arba dėl tam tikrų gyvenimiškų situacijų įvykus dideliems energijos praradimams, atsiranda ir poreikis gauti daugiau energijos iš maisto produktų (nebūtinai vertingų).

Pavyzdys.

Į mane kreipėsi jauna moteris, turinti antsvorio. Pokalbio metu paaiškėjo, kad ji gyvena su mama, santykiai įtempti. Mama nori kontroliuoti dukters gyvenimą, vadovauti, priekaištauja jai. Taip ji prisideda prie jaunos moters vidinio disbalanso. Kurį laiką duktė kenčia mamos kišimąsi į jos gyvenimą, bet galiausiai „nebeišlaiko nervai“ – ji pratrūksta, išlieja emocijas. Tada mama jai nusileidžia, apkabina, stengiasi nuraminti, bet jau būna išprovokavusi neigiamų emocijų antplūdį. Tokios stresinės, visiškai nereikalingos situacijos jaunai moteriai sukelia norą valgyti (ir daug), o jei ji soti, tai sutrinka virškinimo sistema.

Kodėl taip vyksta? 

Mama dėl kažkokių priežasčių (galbūt susijusių su sveikata arba gyvenimo būdu) negalėjo natūraliu būdu pasiimti energijos iš aplinkos. Todėl ji pasisemdavo energijos iš savo dukters – ją išprovokuodama ir paskui pati ramindama. Dukra, netekusi kantrybės, prarasdavo natūralią savo energetinę apsaugą – ir mama pasiimdavo iš dukters jai reikalingą dalį.

Turbūt esate girdėję apie energetinius vampyrus? Čia būtent toks atvejis.

Bet kurią gyvenimo situaciją, kai vienas žmogus praranda pusiausvyrą, susierzina, o kitas (provokuotojas) tuo tarpu atsigauna, įgauna naujų jėgų, galima pavadinti energetinio vampyrizmo pavyzdžiu. Tai nereiškia, kad mama specialiai bandė pakenkti dukrai. Ne, ji pati to nesuprato, tačiau pasiimdavo jai trūkstamos energijos sukeldama dukrai nepasitenkinimą.

Kaip to išvengti?

Pakoregavus dukters santykius su mama, jos reakciją į mamos priekabes, pasikeitė ir mamos elgesys. Nebeliko provokacijų, todėl buvo sustabdytas nereikalingas energijos nutekėjimas. Praėjus tam tikram laikui svoris savaime pradėjo kristi. Po trijų mėnesių jis sumažėjo 10 kg ir stabilizavosi.

Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės turi antsvorio:jos gali būti psichologinės, energetinės, gali būti ir žalingas įprotis valgyti vėlai vakare ar naktimis. Visais šiais atvejais žmogui reikia naujų žinių, patirties ir pagalbos iš šalies.

Jei turite bėdų dėl svorio ir negalite susitvarkyti savarankiškai, kreipkitės.

Svorio  korekcija

Padidėjęs arba per mažas svoris, tai vienos iš labiausiai keliančių nepasitikėjimą savo išvaizda faktorių moterims ir merginoms.

  •  Kodėl svoris taip skirtingai auga, kodėl dietos ir badavimai neduoda norimo rezultato arba duoda tik labai laikinai?
  • Kodėl vieni valgo viską nevaržydami savęs jokiais maisto apribojimais ir išlieka liekni ,o kiti vien „žiūrėdami“ į maistą priauga svorio?

Kiekvienas toks atvejis yra individualus ir reikalauja individualaus priėjimo prie problemos sprendimo, nes nėra vieno šablono ar vieno recepto visiems norintiems pakoreguoti savo svorį. Aš galiu pasakyti tik faktą, kad, susitvarkius su psichologinėmis ir fiziologinmis problemomis,  žmogus gali valgyti viską ir išlaikyti savo norimą kūno formą.

Štai kelios dažniausiai pasitaikančios svorio didėjimo priežastys, kurias pastebiu:

Visi mes norime būti gražūs ir sveiki, turtingi ir laimingi, mylimi ir sėkmingi, bet ištikrųjų esame tokie, kokia yra mūsų pasąmonė, mūsų vidinis „aš“. Mumyse dažnai yra įviariausių trukdžių neleidžiančių mums būti tokiais, kokiais norime, kurie atsiranda dėl mūsų pačių nepasitenkinimo savimi ar kitų įdiegtų stereotipų kas yra gerai, o kas blogai, ir tai nebūtinai turi būti teisinga. „Oficialioji“ medicina pripažįsta, kad 2/3 susirgimų yra psichosomatinio pobūdžio, t.y., kad mūsų psichika formuoja mūsų fizinį kūną. Tai reiškia, kad viena iš priežasčių, kodėl mes priaugame daugiau svorio negu reikia yra mūsų mąstymas.

Kita priežastis, lemianti  padidėjusį svorį gali būti mūsų energetiniame kūne esantys sutrikimai. Visose dvasinėse mokyklose, kaip jogų, budistų, daosų yra teigiama, kad eterinis kūnas (aura) yra pirmoje vietoje pagal svarbumą, o fizinis kūnas yra viso labo tik atspindys mūsų auros, mūsų pasąmonės. Aura maitinasi iš energetinių srautų ir jei jie gerai funkcionuoja, fiziniam kūnui reikia nemdaug maisto ir pats žmogus tiesiog valgo tiek kiek reikia, kad gyventų, o ne gyvena, kad valgytų. Maistas su savo energetine verte tik papildo eterinį kūną vienos ar kitos rūšies energija. Tačiau atsiradus kokioms nors energetinėms priežastims, trukdančioms normaliai eteriniam kūnui pasiimti energiją iš visatos arba dideliems energijos praradimams dėl tam tikrų gyvenimiškų situacijų, atsiranda poreikis didesniam energijos kiekiui gaunamam iš maisto produktų, nebūtinai vertingų, žmogaus organizmui.

Pavyzdys:

Į mane kreipėsi jauna moteris turinti viršsvorio. Pokalbio metu paaiškėjo, kad ji gyvena su mama, o jų santykiai įtempti. Mama nori kontroliuoti visą jos gyvenimą, stengiasi vadovauti, priekaištauja taip prisidėdama prie jaunos moters vidinio disbalanso. Kurį laiką moteris kenčia mamos kišimąsį į jos gyvenimą, bet kai „nebeišlaiko nervai“ ji pratrūksta, išmeta visas emocijas. Po to, mama jai nusileidžia, apkabina, stengiasi nuraminti, bet jau būna išprovokavusi neigiamų emocijų antplūdį. Tokios stresinės ir visiškai nereikalingos situacijos jaunai moteriai sukeldavo norą valgyti ir valgyti daug, o jei būdavo soti, tai sutrikdavo virškinimo sistema. Kodėl visa tai vyksta? Mama dėl kažkokių priežasčių (ko gero sveikatos ar gyvenimo būdo) negalėdama natūraliu būdu iš aplinkos pasiimti energijos, pasisemdavo energijos iš savo dukters ją išporvokuodama ir paskui pati ramindama. Moteris, mamai išvedus ją iš kantrybės ar sukėlusiai nepasitenkinimą, prarasdavo natūralią savo energetinę apsaugą ir mama pasiimdavo iš dukters jai reikalingą dalį. Turbūt esate girdėję, apie energetinius vampyrus – čia būtent toks atvejis, ir jie labai dažni, bet kurioje gyvenimo situacijoje, jei tik žmogus praranda pusiausvyrą, susierzina, o provokuotojas tuo tarpu atsigauna ir įgauna naujų jėgų tolimesnei dienai. Taigi, tai nereiškia, kad mama tikslingai ir specialiai bandė pakenkti dukrai. Ne, ji pati nesuprasdama pasiimdavo jai trūkstamos energijos iškeldama dukros nepasitenkinimą.

  • Kaip to išvengti?

Pakoregavus dukters santykius su mama, jos reakciją į mamos priekabius, pasikeitė ir pats mamos elgesys. Nebeliko provokacijų, todėl buvo sustabdytas nereikalingas energijos nutekėjimas. Praėjus tam tikram laikui svoris savaime pradėjo kristi. Po trijų mėnesių svoris sumažėjo 10kg ir stabilizavosi.

 

Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės turi viršsvorį: tai gali būti psichologinės, energetinės, gali būti net žalingas  įprotis valgyti vėlai vakare ar naktimis. Pirmaisiais atvejais, kad susitvarkytų, žmogus turėtų turėti žinių ar patirties tose srityse, o dėl žalingų įpročių mums dažniausiai neužtenka valios ir mums vis tiek reikalinga savotiška pagalba iš šalies. Jei turite bėdų su svoriu ir jaučiate, kad negalite susitvarkyti su jomis, kreipkitės.