Reiki Meistras

Bioenergetikas Eugenijus Šileika

Simboliai ir ritualai – namų apsaugai ir gerai energijai

lapkričio 3, 2020 Eugenijus 0 Comments

Daugelyje kultūrų nuo seno žmonės namus puošdavo įvairiais simboliais: virš durų kabindavo pasagą ar kryžių, piešdavo įvairius ženklus, statydavo statulėles, kabindavo paveikslus ir pan. Tai anaiptol nebuvo daroma vien dėl grožio. Tikėta, kad tam tikri simboliai ar ženklai apsaugo namus nuo negandų, ligų, harmonizuoja ten gyvenančiųjų energiją.  

„Mano namai – mano tvirtovė“. Koks teisus buvo šio posakio autorius anglų teisininkas Edvardas Kukas, paleidęs jį į pasaulį prieš 4 šimtus metų! Namai daugeliui žmonių asocijuojasi su jaukumu, ramybe, šiluma, saugumu. Tai – vieta, kur galima pasislėpti nuo kasdienių problemų ir gyvenimo negandų, užsidaryti nuo nemalonių žmonių ir pasisemti vidinės ramybės, atgauti jėgas. 

Rytų šalyse tikima, kad laimė ir gerovė niekada neateis į namus, kuriuose karaliauja chaosas, pyktis ir nesantaika. Visata veikia pagal traukos dėsnį: kuo daugiau aplinkoje teigiamos energijos, tuo daugiau galimybių pritraukti gerovę, pilnatvę, gausą. Ir atvirkščiai – jei namuose tvyro bloga energija, į juos ateina dar daugiau negatyvo ir disharmonijos. Vienas iš būdų pakviesti į namus laimę – tam tikri simboliai. Jie buvo svarbūs per visą žmonijos istoriją. Senosiose kultūrose jie buvo naudojami namų ir žmogaus apsaugai bei gerovei – įvairūs ženklai piešiami ar išskaptuojami ant namų sienų, durų, buitinių rakandų, kabinami kaip paveikslai, siuvinėjami ant patalynės užvalkalų, staltiesėlių, audžiami kilimų raštuose, drožinėjami, lipdomi iš molio, vaško, liejami iš metalo ir t. t. Simboliai lydėdavo žmogų per gyvenimą, vienu laikotarpiu dominuodavo vieni, kitu – kiti svarbūs ženklai. Ir šiandien turbūt kone kiekvienuose namuose rasime drakono, dramblio ar kito gyvūno statulėlę, kryžių ar pasagą (kai kas juos tvirtina net prie automobilio), vazelę su kaštonais, kankorėžiais ar iš kelionės parsivežtais akmenėliais. Jeigu koks nors simbolinis daiktas ar ženklas suteikia vilties, džiaugsmo, pasitikėjimo savimi, pozityvumo, kodėl turėtume juos išmesti?.. Vadinasi, mums jų reikia, nors jų poveikiu galime ir netikėti. Pasaulyje yra daug dalykų, kurių neįmanoma paaiškinti vadovaujantis logika.

Rytuose ir Vakaruose – skirtingi simboliai

Bioenergetikas Eugenijus Šileika pasakoja, kad norėdami apsisaugoti nuo nelaimingų atsitikimų, ligų, atitolinti nuo šeimos didelę negandą, žmonės dažnai įsigyja talismaną ar amuletą. „Pažymėti tam tikrais simboliais, jie padeda apsaugoti tiek žmogų, tiek būstą, ypač jei tinkamai pasirenkami, jų galios suaktyvinamos specialiais ritualais. Amuletas – nedidelis mažmožis, pagamintas ar nupirktas specialiai tam žmogui, saugo jį nuo ligų, nelaimių, visokių negerovių, net juodosios magijos. O talismanai turi galių saugoti būstą nuo blogos energijos“, – teigia pašnekovas. 

Kokie simboliai padeda sukurti namuose ramybę ir gerovę? Pasak bioenergetiko E. Šileikos, labai svarbu, kad namuose tvyrotų harmonija ir žmogus gerai jaustųsi. Visi to trokšta. Pasaulyje, o ypač Rytų šalyse, juos įrengiant neretai vadovaujamasi fengšui filosofija. Šis senas mokymas ar menas pataria, kaip tinkamai suprojektuoti būstą, išdėstyti baldus, kaip pasirinkti interjero detales ir daiktus, kad savo namuose būtume sveikesni, jaustumės patogiai ir džiaugtumės gyvenimo kokybe. Vakaruose, kuriant namų jaukumą ir harmoniją, remiamasi astrologija – naudojami simboliai, susiję su dangaus kūnais: Saule, Mėnuliu, Marsu ir kt. 

Penki elementai ir jų simboliai 

„Pagal Rytų filosofiją, žmogaus gyvenimą ir visą jo aplinką veikia penki elementai: žemė, oras, vanduo, eteris ir ugnis. Žemės stichija siejama su tvirtybe, kietumu, jis aktyvina gebėjimą tvarkyti piniginius reikalus, verslą, suteikia stabilumo, patikimumo, atsparumo. Jeigu namuose trūksta šio elemento, žmogus gali nukentėti finansiškai, negebėti tvarkyti kasdienių reikalų, nusivilti savo veikla. Žemės energijos simbolis – geltonas kvadratas. Jis padeda susitvarkyti materialinę gerovę, įgyti stabilumo ir pastovumo. Jei šeimai trūksta pinigų, vertėtų įsigyti geltonos spalvos daiktų, kad ir geltono aukso vazą, jie padės sustiprinti žemės elementą. 

Oro stichija yra atsakinga už sveikatą, bendravimą, nuovokumą ir harmoniją. Taip pat ji siejama su aiškiu mąstymu, gera orientacija, nuovokumu ir įžvalgomis. Kai stinga šio elemento, namuose dažni ginčai ir barniai, nesusikalbėjimas, nenoras suprasti kitą. Oro elemento simbolis – žydras ratas“, –pasakoja bioenergetikas E. Šileika. Harmonizuoti šį elementą padeda kvėpavimo praktikos, buvimas gryname ore. Namuose, anot pašnekovo, oro elemento aktyvinti nereikia: pagal fengšui, būste neturėtų būti dvejų durų, kad vėjas (o kartu ir gera energija) neišeitų kiaurai.

„Vandens stichija – tai laimė, malonumai, vaisingumas. Šis elementas siejamas ir su intuicija, menine kūryba, pasaulio paslaptimis. Jei atšalo jausmai, trūksta įkvėpimo, ramybės, sakoma, reikia pabūti prie upės, ežero arba palįsti po dušu, kad vanduo nuplautų visus rūpesčius. Vandens elemento simbolis – sidabrinis pusmėnulis. Su juo asocijuojasi pasaga, kurią žmonės dažnai kabina virš durų, – kalba bioenergetikas ir primena, kad pasaga turi būti pakabinta galais į viršų. – Tada ji saugos namus, teiks jiems laimę ir harmoniją. O jei prikalsite atvirkščiai, šilti jausmai ir gerovė ims tekėti iš jūsų namų lauk, užklups baimė ir intrigos.“ 

Dar viena stichija, – tai eteris. Apie ją, E. Šileikos manymu, mažiausiai kalbama. „Eteris atsakingas už dvasinius dalykus, širdingumą, tobulėjimą. Jei šis elementas pažeistas, žmogui būna sunku rasti vietą, jo gyvenime ir aplinkoje vyrauja chaosas. Eterio stichijos simbolis – kiaušinio formos juodas ratas. Spalva – pilka, veidrodinė, plieninė.

Ir penktoji stichija – Ugnis. Ji siejama su valdžios, prestižo siekimu, gebėjimu vadovauti. Ugnies elemento simbolis – raudonas trikampis. Norint pasisemti drąsos, aktyvumo, džiugesio, optimizmo, vertėtų įsigyti daiktų su šiuo simboliu, taip pat dažniau užsikurti židinį ir prie jo pasėdėti“, – sako pašnekovas. 

Veikia pasąmonę 

Kaip teigia bioenergetikas E. Šileika, įvairūs simboliai ir ženklai mus supa ir lydi visą gyvenimą, tiesiog apie juos nesusimąstome. „Simbolika ryškiai pasireiškia Taro kortose – tai kardai, taurės, saulė, mėnulis, bokštas, laimės ratas ir kt. Žaliaskarė eglutė, kurią puošiame savo namuose prieš Kalėdas, yra vilties ir amžinojo gyvenimo simbolis. Ji taip pat simbolizuoja žmogaus ryšį su kosmosu, visata: nuo Joninių žemiškoji energija pradeda leistis, o po Kalėdų ji vėl kyla aukštyn. Dabindami eglutę, intuityviai tarsi pažadiname žemiškąją energiją, paskatiname ją kilti. Kiaušiniai, kuriuos marginame prieš Velykas, kai keičiasi energijos, ir dedame ant šventinio stalo, – pavasario atgimimo, šviesos, gyvybės atsiradimo simbolis. Ąžuolų vainikai, pinami per Jonines, simbolizuoja jėgą ir žemiškąją energiją, – vardija pašnekovas ir sako, kad visi simboliai veikia pasąmonės lygmenyje. – Išjudina giliai mūsų pasąmonėje slypinčius vidinius rezervus. Tikime ar netikime, mumyse yra tie dalykai, tik dažnai jų nepastebime, apie juos negalvojame. Tačiau jie vis tiek veikia, silpniau ar stipriau. Kaip ir, pavyzdžiui, pamačius ryškiai raudoną daiktą, gali pakilti kraujospūdis, atsirasti nerimas ir pan.“ 

Verta klausyti intuicijos 

Kaip žinoti, kokie simboliai tiktų mūsų namams? Kuo vadovautis juos renkantis? Bioenergetikas E. Šileika sako, kad žmogus turi mokėti analizuoti savo gyvenimą. „Kiekvienam pravartu sąžiningai ir atvirai atsakyti į klausimus: kaip aš jaučiuosi, ar esu patenkintas savo gyvenimu? Galbūt man kažko trūksta, todėl negaliu jaustis laimingas? Jei patys nesugebame analizuoti ir suvokti šių dalykų, vertėtų kreiptis į psichoterapeutą ar net būrėją, kad padėtų rasti atsakymus, kalba  pašnekovas. – Pavyzdžiui, žmogus yra pasinėręs į verslą, dirba nuo ryto iki vakaro, kaupia turtus, perka namus, naujus automobilius, bet nesijaučia laimingas. Darbas, pinigai nesuteikia laimės. Gyvenime reikia harmonijos – turi būti ir mėgstamas darbas, ir pakankamai pinigų, ir sveikatos, ir džiaugsmo. Šiuo atveju vertėtų sustiprinti vandens stichiją – pasirinkti talismanus ar kitus atributus su šio elemento simboliais. Ilgainiui atsiras laiko pasidžiaugti pasiekimais, namuose įsivyraus harmonija.“ 

Bioenergetiko teigimu, rinkdamiesi daiktus, puošybos elementus su tam tikrais simboliais savo namams, turėtume pasikliauti intuicija. „Žmogus pasąmoningai jaučia, reikia ar nereikia jam to daikto. Pavyzdžiui, dažnas namuose ant stalo laiko vazelę su riešutais, razinomis – tai simbolizuoja tekėjimą, gerovę. Jūros kriauklės, kurių irgi matome ne vienuose namuose, ramina, skatina atsipalaidavimą. Kiekvienas turėtume įsiklausyti į save ir elgtis taip, kaip sako mūsų šeštasis pojūtis. Jei norime ir jaučiame, galime prisirinkti ir parsinešti į namus kaštonų, įdomios formos šakelių, medžio gabalėlių, iš kelionės parsivežti tolimame paplūdimyje ar kalnuose rastų ir pasiimtų patikusių akmenukų ar kt. Neverta baimintis, kad jie skleis blogas vibracijas, išderins harmoniją. Mūsų nuojauta, vidinis balsas – geriausias patarėjas, ko reikia mums ir mūsų namams“, – tikina E. Šileika. Anot jo, viena iš fengšui mokyklų rengia specialistus (sensivity), kurie turėtų išlavintus pojūčius ir galėtų kuo geriau patarti žmonėms, kur statyti namą, kaip įrengti ir pan. 

Ritualams – žvakė ir smilkalai  

Daugelyje šaltinių teigiama, kad norint sustiprinti simbolio energiją ir suteikti jam galių reikia atklikti tam tikrus ritualus ar veiksmus, tą daiktą išvalyti, pašventinti ir pan. Pasak bioenergetiko E. Šileikos, simbolius iš tiesų reikia įkrauti, suaktyvinti, kad jų poveikis būtų intensyvesnis, tačiau tai turi padaryti specialistas. Žinoma, yra ir paprastų ritualų, kuriuos žmonės dažnai naudoja. Vienas iš jų – peržegnoti visus namų kampus su degančia žvake. „Tačiau žvakė būtinai turi būti bičių vaško, ne bet kokia, – atkreipia dėmesį pašnekovas. – Bičių vaško žvakės sugeria neigiamą energiją, visą susikaupusį energinį purvą. Jų poveikis labai stiprus, juntamas 10–15 m spinduliu. Jei atliekant ritualą vaškas pajuoduoja, vadinasi, žvakė atliko savo darbą – ją reikia išmesti į tekantį vandenį. Šią žvakę verta uždegti, jeigu namuose kyla barnių, santykius mėgstama aiškintis pakeltu tonu. Pastebėsite, kad uždegus žvakę emocijos nurimsta, prasideda ramus pokalbis.“   

Pasak bioenergetiko, išvalyti būsto aurą padeda ne tik žvakės, bet smilkalai. Kaip juos pasirinkti? „Visi geri – svarbu, kad kvapas būtų malonus tiek jums, tiek šeimos nariams. Smilkalą galima uždegti ir pasmilkyti kartą per savaitę, po pusvalandžio išvėdinti patalpas. Kvapas liks tiek žmogaus pasąmonėje, tiek namuose ir suteiks aktyvumo, džiugesio. Norint sustiprinti žemiškąją energiją, į vandenį, kuriuo plaunamos grindys, galima įberti druskos (žiupsnį, o ne tiek, kad grindys liktų baltos). Kad nebūtų barnių, vyrautų laimė ir harmonija, reikia pasitelkti vandens stichiją – visus paviršius kuo dažniau valyti vandeniu, pakabinti oro drėkintuvus“, – sako bioenergetikas E. Šileika. 

Baigdamas pokalbį jis pataria nešiotis piniginėje senovinę monetą ar kupiūrą, kurios negalėtumėte išleisti (tarkim, 2 dolerių, 1 lito). Šie simboliai aktyvina žemiškąją energiją ir pritraukia pinigus. 

 

 

Previous Post